The Shoot

Wednesday 10 June, 2009 @ 9:45 am |

Det sägs att en bild säger mer än tusen ord. Vi provar! Dessa är från GD-plåtningen i måndags.

090608-platning-01

Åsa sminkar vår fina modell Diana.

090608-platning-02

Li sniffar rosett…

090608-platning-03

… och stajlar lite däremellan.

090608-platning-05

Sedan är det dags för kameran. Duktiga Kristine står för den biten.

090608-platning-04

Vår modell låg på golvet hela dagen och blev uppassad.

090608-platning-06

Lyxigt kan tyckas, men fasligt kallt. Mellan tagningarna var det dunjacka, enorm sjal och värmefläkt som gällde.

Bilderna får ni se när kollektionen kommer ut i augusti! Passa även på att signa upp er för nyhetsbrevet så får ni 15% rabatt vid första köpet på vår brand spanking new webshop!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Arkiverad i Bildbevis

Inga kommentarerer

Inga kommentarer

Säg nått snelt!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hej och välkommen till La Linda

Det är jag som är La Linda och det här är min lekplats. Jag är thirtysomething och norrlänning från Örnsköldsvik. Bor i Stockholm. Kattkvinna. Webbnörd på heltid. Älskar New York och livet. Och nätkärlek. Och vanlig kärlek. Och julmust. Eller påskmust. Twittrar som @La_Lindas och återfinns på linda@lindah.net.

php wp_footer();