Tant Linda

Friday 2 April, 2010 @ 12:18 pm |

Om jag fick en krona för varje gång jag hörde ordet “tant” igår.

Nu har jag passerat den magiska gränsen. Och det känns helt fantastiskt. Ingen mer “det-måste-jag-göra-innan-jag-fyller-30″ stress för nu är det för sent. Tough shit liksom.

Gårdagen var så fin med familj och släkt och vänner och extensivt intag av socker. Idag är jag lite sockerbakis. Men det var det värt.

Här kommer en mindre bildbomb.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Arkiverad i Bildbevis,Små ovanligheter,Vänner och Familj

Taggat: , , ,

1 kommentar

Kommentar från Katta Kvack

Friday 2 April , 2010 @ 12:42 pm

Att ha passerat 30 är faktiskt riktigt najs, det håller jag med om. Kram påre!

[Reply]

Säg nått snelt!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hej och välkommen till La Linda

Det är jag som är La Linda och det här är min lekplats. Jag är thirtysomething och norrlänning från Örnsköldsvik. Bor i Stockholm. Kattkvinna. Webbnörd på heltid. Älskar New York och livet. Och nätkärlek. Och vanlig kärlek. Och julmust. Eller påskmust. Twittrar som @La_Lindas och återfinns på linda@lindah.net.

php wp_footer();