Nya hyresgäster; check!

Sunday 4 July, 2010 @ 6:34 pm |

I måndags skrev jag ju om min potentiella hyresgäst som hade gått upp i rök och att denna fina tvåa nu var up for grabs igen. Ett par stycken nappade på detta, bland annat Daniel som hörde av sig och var intresserad. Ett par dagar senare ringer telefonen, då är det Anna, en bekant som jag inte träffat på år och dar. Då visar det sig att denne Daniel var hennes son som hittat min blogg, helt utan inverkan från henne. När han visade bilder på lägenheten för henne tyckte hon att det verkade bekant och vips så trillade poletten ner!

Daniel, hans flickvän och Anna var precis och kikade på lägenheten, så nu har jag två nya, supertrevliga hyresgäster och en referens fick jag på köpet. Kontrakt ska förhoppningsvis skrivas till veckan. Det är som att universum lägger bitarna på plats, en efter en.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Arkiverad i Project NYC

Taggat: ,

Inga kommentarerer

Inga kommentarer

Säg nått snelt!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hej och välkommen till La Linda

Det är jag som är La Linda och det här är min lekplats. Jag är thirtysomething och norrlänning från Örnsköldsvik. Bor i Stockholm. Kattkvinna. Webbnörd på heltid. Älskar New York och livet. Och nätkärlek. Och vanlig kärlek. Och julmust. Eller påskmust. Twittrar som @La_Lindas och återfinns på linda@lindah.net.

php wp_footer();