Ned på jorden

Sunday 15 August, 2010 @ 8:30 pm |

Just nu är jag jävligt förbannad. Kunde jag inte bara få leva i min egen lilla lyckliga bubbla? Jag vet att den nödvändigtvis inte var på riktigt, men jag behöver inte få det skrivet i pannan tillsammans med en “men lilla gumman, inte trodde du väl att du var speciell?” -bipacksedel. Man ska fan inte tro att man är något.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Arkiverad i Gnällbloggen

Taggat:

6 kommentarer

Kommentar från Katta Kvack

Sunday 15 August , 2010 @ 9:07 pm

Men. Vad har hänt? Skickar en stor kram och tar fram spritpennan för att skriva i din panna att du visst är speciell. Mycket mer så än de flesta andra (på ett bra sätt, givetvis).

Puss.

[Reply]

Kommentar från Amanda

Sunday 15 August , 2010 @ 9:27 pm

Vad är nu detta för någon tönt?? Som inte ser en ärbar kvinna ens om hon skulle hoppa in i hornhinnan på honom?

[Reply]

Kommentar från Miss Baglady

Monday 16 August , 2010 @ 9:50 pm

WHÅT? Vad händer? detta må du uppdatera mig på på torsdag.

[Reply]

La Linda Reply:

Loooong story. Vi tar det på torsdag! :)

[Reply]

Kommentar från Miss Baglady

Thursday 19 August , 2010 @ 9:22 pm

Man ska visst tro att man är något. Något mycket fint. Tack för trevligt lunchsälle idag.

[Reply]

La Linda Reply:

Tack fina du. Och tack själv, du är bäst! Ses på lördag! :)

[Reply]

Säg nått snelt!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hej och välkommen till La Linda

Det är jag som är La Linda och det här är min lekplats. Jag är thirtysomething och norrlänning från Örnsköldsvik. Bor i Stockholm. Kattkvinna. Webbnörd på heltid. Älskar New York och livet. Och nätkärlek. Och vanlig kärlek. Och julmust. Eller påskmust. Twittrar som @La_Lindas och återfinns på linda@lindah.net.

php wp_footer();