Ikväll ska jag skrika mig (fjortis)hes

Ikväll ska jag skrika mig (fjortis)hes

Snart ska jag hem och skäggtrimma fadern lite, sedan bär det av ut till Idolstudion! Fina Jenny har fixat lite VIP-treatment till oss så ikväll blir det till att avnjuta spektaklet live.

Undra om jag ska göra en skylt. ”Jag älskar Eddie!”, en massa hjärtan och sedan ”www.lalinda.se” under? Too obvious? Och kanske tränga mig fram så jag får sitta vid scenen! Och sträcka ut handen när Eddie går förbi så att han kanske nuddar mig?! Asså, det vore ju helt gaaaalet bra!!

Hrm, uh, uh.. oj då. Min inre fjortis tog överhanden en stund där. Ursäkta. Jag tycker inte ens Eddie är snygg. Inte så jätte iallafall.

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Vloggvecka dag 4: Det gör mig vansinnig!

Vloggveckans fjärde dag spenderar jag hemma i Eldsmark med promenad i solen på skaren, livesändning med mina elever i Social Brand Lab och så försöker

Vem överlever i influencerbranschen?

Jag får ofta frågan om influencerbranschens framtid. Vilka kommer överleva i en bransch som förändras så snabbt, där konkurrensen blir hårdare varje dag och där källan till den primära inkomsten för många – annonsören – fortfarande inte riktigt har fattat styrkan i influencer marketing.

108. Om att hitta själslig fokus i sin business med Josefin Dahlberg

För snart sex år sedan gästade Josefin Dahlberg We Are Influencers för första gången. Då var hon modebloggare och bloggen var hennes viktigaste kanal.Nu är Josefin här för tredje gången, idag som entreprenör med sitt spirituella varumärke Oh La Moon…

Vintern vaknar

Jag insåg precis att min bok redan finns uppe på Adlibris och Bokus! Visserligen utan varken omslag eller synopsis MEN med ett släppdatum (29 januari,