Jag väljer att kalla det här inlägget något i stil med ”saker man kan göra när man är skitförkyld och redan har hostat upp lungorna och snytit ut hjärnan”. Jo, förstår ni, då kan man kika på San Diego Zoos Panda Cam.

I slutet av juli kläckt nämligen mamma Panda en liten bebispanda och hen är ju så söt så att man nästan dör av sött. Mamma Panda är inte så tokig hon heller, den där lurvmagen som pustar, men vill ju bara nussimulligossa in sig i den!

Just nu sover både mamma och bebis Panda men tidigare idag var det tvättning och lite kurragömma på agendan. Älskar när mamma Panda lyfte upp bebispandan och typ körde någon slags cirkussaltomotal med det lilla stycket.

Sådär. Dagens naaawwww-dos avklarad.

2 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Hela Övik

I början av mars kom Maria från Örnsköldsviks Allehanda, vår lokaltidning, hem till mig för att göra ett ”hemma hos”-reportage. Det var väl ungefär det

Hoppbild på Skotertur

Skotertur på fjället

Måndag i Stockholm och jag drömmer mig tillbaka till Åre, Winter Workation och en helt annan måndag för två veckor sedan då Åreguiderna tog med