Spotify: 11 stjärnmärkta 2011 #2

Spotify: 11 stjärnmärkta 2011 #2

När jag inledde ”11 Stjärnmärkta 11”, vad som skulle bli en spektakulär följetong, hade jag höga ambitioner. De föll platt rätt omgående. Främst för att jag är en sådan där person som hittar en artist/spellista som jag gillar och sedan lyssnar jag sönder den listan tills jag kräks på låtarna. Ungefär så. Och det gör ju att utrymmet för ny musik blir rätt begränsat.

Detta är dock något jag bättrat mig på avsevärt under årets gång. Så här kommer, något sent om sider, nummer två i följetongen. Detta är låtar som jag av en eller annan anledning knarkat ned mig på på senaste tiden och som jag tycker är himla fina att ha i huvudet. Håll till godo. Och tipsa mig gärna om egna braiga spellistor, jag är ju uppenbarligen i behov av dem.

2 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Bolagskvinnan – La Linda AB

Idag är ingen vanlig måndag. För idag är min första måndag som ägare till mitt alldeles egna aktiebolag. Tillåt mig presentera: La Linda AB 🥳🥳🥳⁠