I lördags drack vi öl. Som en organiserat event alltså. Jag tror det kallas ölprovning.

Det var Christian som var organisatör och lekledare. Han var himla glad.

Anledningen till tillställningen var från början att Anna skulle lära sig dricka öl och därmed imponera på män med sina fantastiska ölkunskaper. Ping alla män. Oscar var inte sen att haka på när det vankades fin-öl.

Jag kom lite sent och fick dricka ikapp efter Ellinors uppmaning ”HALSA!”. Mycket sofistikerat.

Sedan så kramades vi så klart. David, jag och Micke.

Christian var Ellinors bitch.

David var jättelång. Och Ellinor jättekort. Då kan det bli så här (notera att hon står på stolen).

Efter 14 öl som konstant steg i alkoholhalt var tomten full och ölen godare än någonsin.

Ölkoma och massagetåg.

Hela dysfunktionella familjen.

Gästboken.

Sedan kramades vi lite och gav oss ut i natten och hade en galet rolig kväll på Nada. Men då glömde jag plocka fram kameran så ni får använda fantasin.

2 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Dan före dan – vi får en vit jul!!

Imorse när jag vaknade såg världen ut så här! Efter en vecka av regn och is och regn och slask och blötsnö så kom den

Hej vågkluck! Jag har saknat dig!

Bara för en vecka sedan gick det inte att gå här för snön var fortfarande så djup. Nu är den nästan borta. Så i förmiddags

Lofoten Dag 2 – Å, Reine och Nusfjord

Vi fortsätter Lofoten-resan! Resan till Lofoten via Abisko kan du läsa om här! Innan vi åkte till Lofoten hade vi inte direkt bestämt vad vi