Nu är jag tillbaka i Stockholm igen efter ett gäng härliga dagar i Övik med vänner och familj. Men avslappning, det kan jag väl inte direkt påstå att det blev så mycket av, det blir ju en hel del runtflängande för att hinna träffa och krama på alla. När jag satte mig i bilen igår var jag dötrött och satt och gäspade redan efter ett par mil.  Telefonen blev räddningen, surrade på nästan hela vägen.

I Gävle stannade jag och tankade både bensin och energi. När man är en mindre hälsofreak som jag är nuförtiden duger det ju inte att köpa den obligatoriska Snickersen på macken utan man måste leta lite bättre alternativ. Jag snubblade över den här nötblandningen från Risenta med tranbär, äppelbitar och nötter som kändes helt okej. Lite socker hade de tryckt ned i den, men det var ändå en aning bättre än den där Snickersen. Nötter innehåller mycket bra fetter och bär är fullproppade med antioxidanter, så jag är rätt nöjd över mitt val.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Kickoff

Regntäcket ligger grått över Stockholm och idag  och imorgon ska vi ha kickoff med nya styrelsen i Influencers of Sweden. Jag är galet pepp och

Influencers of Sweden ETT ÅR!!

Och vilket är det har varit alltså. Vi kikar tillbaka lite på det tycker jag. Tack till Mimmi som hjälpte till att klippa ihop detta!