Den dagen då mina armar och ben blev vänner

Den dagen då mina armar och ben blev vänner

Paus i Prison Break (så äckligt spännande!) så jag passar på att blogga lite.

Kvällens BodyJampass var grymt kul! När armar och ben börjar samarbeta med musiken, och varandra, så blir det ju faktiskt riktigt roligt! Och riktigt jobbigt! Syrran hade dock lite mer problem. Hennes lemmar är inte polare med varandra riktigt än. Men vi skrattade oss igenom passet så där brände vi nog en och annan kalori med.

Träning följdes av mys framför teven med varma mackor och en massa té. Det är mysigt att ha besök av världens bästa syrra. Plus att hon är grym på att massera.

Imorrn säger jag upp lägenheten. Nu är det nya tag som gäller.

2 svar

  1. Att ta tag och förändra sin situation kräver mod. Särskilt en såpass stor ändring som att ensam flytta till en ny stad. Du är modigare än jag. Jag är impad över dig!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Ett kärleksbrev till mina kollegor

Hallå kompis! Hoppas du har haft en fin start på veckan! Själv sitter jag på tåget upp till Övik, vi har precis passerat Höga Kusten-bron

Målen för 2020 – hur gick det?

Tjena tjena 2021! Hur är läget?! Här i mitt liv är det söndag den 3 januari och jag känner att det varit PERFEKT med långhelg