Såg ni Lyxfällan och tjejen som var från Övik (eller Ööörnsköööldsviiik som Mathias och Charlie envisades med att säga), som jag? Jag kände henne inte, inte ens igen henne, men hon hade fina tottosar (hästar; reds anmärkning).

Jag har inga tottosar att sälja för att få ordning på min ekonomi. Bara en ipod. (Oh my darlin', oh my darlin', oh my daaarlin' Clementine..)

Shit vad det regnar ute. Nu ska jag skriva i min ”jag är bra bok” och somna framför ”Daybreak”.

Andra bloggar om: , , ,

6 svar

  1. Jag kom ju på så sent in i programmet att hon var från Övik, jag satt inte bänkad från början utan kom in senare i programmet. Men det finns ju en hel del alternativ. Sidensjö? Bredbyn? Trehörningsjö?

  2. som jag hörde så hade hon redan innan programmet köpare på hästarna som skulle betala mer för dom…men killarna tog över ansvaret så sålde dom till en annan som kunde ta dom direkt i programmet…..så nu ve hon egentligen inte vars de hamna o så…..

    Jag har skickat ett mail till dig gumman har du inte fått det……

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

En höstjacka på torsdagen

Jag har köpt en höstjacka! Jag älskar den. Och Jonas tog så fina bilder på mig i den härom dagen. Därför kände jag att den

Det är fredag och jag är sorgsen

Tjenamors och glad fredag på dig! Men i ärlighetens namn är jag inte så glad. Jag har varit rätt låg i ett par veckor nu.

Jag och Mumin

Say that you remember dancing in September

Vi är på upploppet av november och då kanske det är läge att summera september? Ja det gör vi! Första fredagen i september var jag

Fredagstipsiga länkar!

Hej kompis! Idag är det äntligen fredag och du har tagit dig igenom ännu en arbetsvecka – grattis! Det tycker jag att vi firar med