Under New Yorks modevecka lanserade Victoria Beckham sin klänningskollektion under det passande märket ”Victoria Beckham” som blev mycket positivit mottagen. Och jag förstår varför. En samling LPD's (Little Power Dresses) som faller mig utmärkt i smaken, det här är verkligen min stil. Den dagen jag kan klämma in mig i en sånt fodral så är jag hemma!

Just fenomenet Power Dresses gör även Chic en grej om i sitt senaste nummer, ”den multifunktionella klänningen som signalerar pondus och subtil kvinnlighet med enkla snitt och skräddade material.” Väldigt Lipstick Jungle och Cashmere Mafia.

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Förra onsdagen.

Förra onsdagen hoppade jag på ett supersnabbt tåg söderut. Jag hoppade av i Linköping där de har en gul och fin stationsbyggnad och en ljusren

Ett avsked.

När vi passerade Hudiksvall låg snön vit på marken, såhär i början av maj. Lövträden hade börjat slå ut och snön hängde tung över trädkronorna.

Gravid vecka för vecka - avsnitt 5

Gravid vecka för vecka – Avsnitt 5

Glad fredag go vänner! Idag släpps det femte avsnittet av ”Gravid vecka för vecka” och i det här avsnittet pratar jag om det här med