IMG_1436

IMG_1439

Hela regnbågen från Depend låg i goodiebagen i fredags. Idag är jag lite crazy och kör på grönt. Jag känner mig väldigt fashion.

Egentligen hatar jag nagellack. Det är fantastiskt snyggt, men det finns inget mer frustrerande än att kladda på nagellack (jo, datorer som inte funkar).  När jag blir rik ska jag gå på manikyr en gång i veckan och låta någon annan kladda. Förstår inte hur man kan vilja ha det som yrke. Det är ungefär som att jobba som IT-tekniker. Snacka om att be om att bli galen på en daglig basis.

2 svar

  1. Det jobbigaste är ju att TA BORT skiten när det flagnar, att måla kan vara ganska kul tycker jag (om man inte glömmer bort att man har målat och slår i saker hela tiden…). Den dagen någon uppfinner ett nagellack som man kan lägga på och ta bort som en tunn ”film” på naglarna så blir iallafall jag glad.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

För tjock för att bli gravid?

God söndag! Hur mår du? Jag har larvat omkring i lägenheten hela helgen, jobbat lite, tagit några tupplurar och tittat på alldeles för många avsnitt

Vlog: På Bokmässan som FÖRFATTARE!

I år närvarade jag på Bokmässan i egenskap av FÖRFATTARE! Min bok ”Yrke: Influencer” kom ju ut tidigare i år och nu var det dags