091211

Jag älskar den här stunden på veckan. När man precis kommit hem från jobbet, sippar lite av det där första glaset helgvin och jag bara njuter av att arbetsveckan är slut och två hela dagar av ledighet breder ut sig framför mig.

Den här helgen kommer bli super, jag känner det i hela kroppen.

Ikväll kommer Olivia förbi, vi ska kika på Idolfinalen och sedan bär det av till Caféet där Robert gör sin första Sverige-spelning med sitt band, NEXX. Och imorgon fyller både Kattis och Soffis år, så då blir det först kakfest i Skogås och sedan partyparty i Blackan. Och det bästa med hela helgen är de fina vännerna. Så fina att jag blir glad bara jag tänker på att vi ska kramas hela helgen.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Det är dags att gå vidare.

Igår meddelade jag medlemmarna att jag lämnar mitt styrelseuppdrag i Influencers of Sweden. Det var ett sorgligt beslut men samtidigt helt rätt.  Låt mig förklara.

Pressevent med IDUN Minerals

Förra veckan var jag på ett superhärligt frukostevent som Idun Minerals bjöd in till. Idun släpper nämligen hudvård och ville fira detta! Alltså jag älskar

Nyhetsmorgon

Datasaker på nyhetsmorgon

Hej hörrni! Imorse var en spännande morgon (och en tidig sådan) – jag var nämligen med på Nyhetsmorgon och pratade om min bok – ”Yrke:

Gravid vecka för vecka

Gravid vecka för vecka – Avsnitt 2

Glad fredag! Idag släpps mitt andra avsnitt i Gravid Vecka för Vecka och i det här avsnittet berättar jag om hur jag kom fram till