"Den som inte facebookar. Instagrammar och twittrar det här nu, den dör." @smillasmammaReinsta @kommuntant. The human mysipede.

Alla hjärtans dag och jag har fått god middag hemma hos en vän och druckit ett glas vin och ätit alldeles för mycket socker och sedan fått någon slags socker/alkohol/trötthetssammanbrottschock och skrattat så tårarna rann och jag fick ont i magen.

Och så har jag rövkelat och hållit handen lite med hon där nere i hörnet. Rövkelat är mest ett roligt ord och inte alls så snuskigt som det låter. Det innebär bara att Vian använde min mjuka rumpa/höft som kudde i soffan. The human mysipede. Ni hör ju. Humorn är ju där den är.

Och sedan så Sophies Choicade Jessica oss och hotade slänga snackset som blev över så jag fick med mig en påse godis hem. Man kan ju inte låta godiset dö liksom.

Och lite så var min kväll och nu ska vi se om jag kan hitta åt den där nässprayen så att jag får sova lite med. Vad har ni gjort i afton?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

8 bilder runt vecka 8

Idag är det den 21 februari och vi är precis en vecka ifrån att lämna även februari till handlingarna. Galet hur fort tiden går just

Svampjakt

Glad lördag! Just nu pågår Bokmässan för fullt i Göteborg och förra året var jag ju där för att prata om ”Yrke: Influencer”. Känns lite

Hej.

Hej kära ni. Ni kanske märkt att det ekat tomt här på bloggen den här gångna veckan. Jag har inte mått bra. Jag har känt