Direkt från badrummet

Direkt från badrummet

Eftersom detta är den enda spegel min lägenhet har att erbjuda för tillfället så får ni ta del av mitt duschdraperi och kakel med. Varsågod.

Idag är det gräva-längst-in-i-garderoben-dagen. Allt jag har på mig skulle nästan kunna klassas som vintage, det är nästan så gammalt. Nästan. Och jag vet inte varifrån nånting är. Och jag orkar inte kolla.

Jag önskar att jag kunde säga att jag är utvilad efter semestern och redo att jobba som en gnu. Men icke. Jag behöver en vecka till. Pretty please?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Årets första dopp – i havet!

Typ 70 grader varmt i bastun och 7 grader varmt i vattnet – då är det här fejset rimligt. Hallå vänner, jag är i Finland!

Det blir bättre imorrn.

När jag gick och la mig igår tänkte jag ”det blir bättre imorrn”. Men jag vaknar med samma ångesttyngd över bröstet. Samma ont i magen

88. Life design och fuck it-mentalitet med Joanna Swica

Den här gången gästas Linda av Joanna Swica dels håller på med triathlon och mycket träning, men som också just nu ägnar sig åt något så ljuvligt som: livsnjuteri! Joanna inspirerar när det kommer till att jobba på att designa sitt liv, för att kunna l…

PING Helsinki

Förra veckan var jag på PING i Helsingfors. PING är en jättestor konferens för influencers och företag, eller ”content gurus” och ”business hippies” som vi