Gladiator eller en Jesus?

Gladiator eller en Jesus?

Gladiatorsandaler (eller är det Jesussandaler?) är ett utomordentligt sätt att vara lite stylish samtidigt som man slipper avlida av skoskav vid långa promenadsträckor. Dessa köpte jag på Vagabond i Västermalmsgallerian för några veckor sedan och de kommer högst troligt att bli mina bästa vänner i sommar och få följa med till USA (bara tre veckor kvar!!). Jag gillar nitarna framtill, de gör hela skillnaden!

2 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Frostig skogspromenad

Minus sex grader ute och kallt som fan i köket. Jag lyckas göra upp eld i vedspisen vid första försöket och gör en triumferande spontandans

Kroppshets

När Sara och Katta var här för några veckor sedan spelade vi in ett avsnitt av Saras podcast ”Träningsglädje Talks” där vi pratade om kroppshets.

En sorgens vecka.

Det är fredagskväll och jag har precis anlänt till Lindö, Nathalies paradis i Mälaren, där jag ska spendera helgen. Det var en magisk båttur hit