
Jaha, då råkade man typ dubbla hönsbesättningen på ett dygn. Oops.
Jag har ju haft höns i två år nu. Fick min första naturruvade kyckling (Dotti) förra sommaren men i övrigt har det här med ruvandet

Jag har ju haft höns i två år nu. Fick min första naturruvade kyckling (Dotti) förra sommaren men i övrigt har det här med ruvandet
Formsvackavecka. Eller bara slut på energikvoten för 2017. Några ögonblick från veckan som gått: Veckan inleddes i Göteborg. Var det verkligen bara en vecka sedan?

Jag älskar julbord. Så gissa om jag blev lycklig när jag blev medbjuden av Diadonna på årets första julbord anordnat av Lidl förra torsdagen. Vilken

Här sitter jag hemma vid datorn med ett diadem med en Rudolf-ren hängandes över hörnet på datorskärmen. Den skvallrar om att det var julbord igår!
Ett svar
Vill bara skicka iväg några *happy thoughts* och visa att jag tänker på dig.. känner ju som du vet igen mig i det du skriver. Det är exakt den pressen jag känner med och vi får nog låta det ta den tid det tar – jag själv har ingen aning om i vilken ände jag ska börja för att ta tag i saker och ting och det känns på något sätt som om alla är på en med att man ska ”bestämma sig någon gång”. Kan bara ge dig samma råd som jag försöker att leva efter själv – se till att trivas i nuet först.. sedan kan du börja tänka på framtiden! Kram!