Idag öppnade ”The Pond”, skridskobanan i Bryant Park. Jag svängde förbi innan de riktigt var klara för start och fortfarande höll på att spola isen men här kommer det bli riktigt mysigt när det är igång. Det var även tonvis med små hus uppbyggda i parken, jag gissar att det kommer bli någon form av julmarknad.

Här på The Pond är det gratis att åka skrillor, även om det såklart kostar att hyra skodon om så önskas. På t.ex. Rockefeller Center tar man entré så detta är ett bättre alternativ, åtminstone ur ekonomisk synpunkt.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

En helg på en ö i Mälaren

God söndag kära du! Jag befinner mig mitt i packningshelvetet och tror att jag håller på att bli galen på alla prylar så jag tar

En lanseringslördag

Vilka galna dagar det har varit!  I lördags lanserade jag ju Social Brand Lab och körde mitt första LIVE webinar. Och vilken uppslutning! Ni var