De senaste dagarna har min kropp inte alls varit vän med mig. Jag glömde att ta min medicin härom kvällen och dagen efter (igår) var jag helt konstig i kroppen. Fick yrselattacker och mådde illa. Ändå gick jag till gymmet. Bad idea. Jag höll på yra av löpbandet, när jag körde bellybacken svartnade det för ögonen och när jag kom hem höll jag på att kräkas. Tips från coachen alltså; glöm inte medicinen.

Det var lite om gårdagen. En dag som var bra mycket bättre än gårdagen var lördagen. Jag och Carin gick först till gymmet och passade på att ta personbästa i marklyft respektive bänkpress. Sedan slöt Lisa upp hemma hos Carin som hade fixat en rejäl kalasmåltid och en god flaska vin. Efter ett par timmar av mat och skvaller hängde jag och Lisa med några vänner ut på lokal och det blev en sådan där otippat perfekt kväll. Hurra för sådana!

Och lite så här såg det ut:

Photo-2014-01-04-23-05-37

Photo-2014-01-04-19-35-58

Photo-2014-01-05-00-55-35

Photo-2014-01-05-01-07-14

Photo-2014-01-05-00-54-40

Photo-2014-01-05-02-20-40

3 svar

  1. Usch, jag vet hur det känns! Jag äter också Venlafaxine och när jag en gång glömde ta den slutade det med att jag spydde på jobbet och hade som stötar i hela kroppen. Väldigt obehagligt!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Jonna & Johan

Hela huset fullt med vänner

Förra helgen hade jag hela huset i Kvaved fullt med vänner. Det var första gången som jag bjöd in vänner till kvällskalas sedan jag flyttade

Status på gården en torsdag i juli

Igår fick jag finbesök på verandan! Amanda och hennes familj kom förbi på vägen hem från Åre och tog en liten sväng via kusten och