Photo-2014-06-04-16-35-37 Photo-2014-06-04-16-35-52 Photo-2014-06-04-16-36-26 Photo-2014-06-04-16-34-59 Photo-2014-06-04-16-37-41 Photo-2014-06-04-16-39-00

Tights – Forever 21+ / Smycken – The Jewelry & Ung Cancer / Skjorta – Indiska / Skor – Scorett / Väska – Marc by Marc Jacobs

Härom veckan shoppade jag online på Forever 21 för första gången. De har ju en EU-variant så att man slipper tull och sånt och de har dessutom en pluslinje med en massa fint (jag har skrivit om den förut här).

Jag plockade hem ett par plagg för att testa sajten och kvaliteten, bland annat de här tightsen som kan vara något av det skönaste jag haft på mig. Jag vill på riktigt bo i dem. Leveransen kom förvånansvärt snabbt (5 dagar), tyvärr är det ju skräpkvalitet (men vad kan man vänta sig för 100 spänn) och de börjar redan noppra. Menmen. Jag fick ju EN cool outfit ur dem iaf.

Och sedan, titta på det nya armbandet! Nyinkommet till Comme-Ci från The Jewelry, så vansinnigt fint med den lilla stjärnan. Tar nog aldrig av mig det igen. Du kan klicka hem ett eget här!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Munkudden

Utflykt till Munkudden

Aprilväder gör verkligen rätt för sitt rykte i år. Det växlar vilt mellan sol och vårvärme till snö och ett gäng minusgrader, slask och grått

The Handmaid's Tale Season 2

OH MY GOD

Ska precis iväg på mitt första terapisamtal men måste bara posta detta innan. OH MY GOD. Peppen är liksom orimlig. Har du sett säsong ett?

Klappa hästmule på lunchen

Det är äntligen februari och årets längsta månad är förbi. Herregud så lång januari var i år. Mörk och isig och en massa ledsna dagar.

Cookieinställningar