171027 - InoS 1 år

I torsdags fyllde Influencers of Sweden ett år och det firade vi i fredags med kalas på kontoret! Det blev något slags superspontant ettårskalas och utflyttningsfest i ett och samma paket, lite blandade känslor minst sagt. Vi har kommit så långt på ett år och när vi nu lämnar kontoret känns det som en era som går i graven. Men jag har redan börjat slänga ut trådar för nytt kontor så förhoppningsvis står vi inte kontorslösa så länge.

171027 - InoS 1 år

Grymma Monica från The Creative Ant hade hjälpt oss att göra fint inför kalaset med dekoration och ballonger. Det krävs inte så mycket för att göra det riktigt kalasigt och det gjorde hon så bra!

171027 - InoS 1 år

Innan kalaset började hade vi utvärderingsmöte av Stora Influencerpriset och där var bland annat Amina och Mimmi med. Jackie bakom kameran.

171027 - InoS 1 år

Paulina kom också med mysigaste isbjörnsvovven Ponyo.

171027 - InoS 1 år

Monica, Amina och Paulina (vår nya ordförande!!).

171027 - InoS 1 år

Åsa kom förbi och blev poppis bland vovvarna.

171027 - InoS 1 år

Just nu (till slutet av nästa vecka) har jag inte bara en utan TVÅ praktikanter, Mimmi som varit med mig i två månader och Lovisa som precis börjat! Lovisa pluggar till eventkoordinator så hon kommer få ta ett omtag om våra meetups så vi medlemmar kan ses oftare. Och Mimmi var min stöttepelare under produktionen med Stora Influencerpriset. Det hade inte gått utan henne. <3

171027 - InoS 1 år

171027 - InoS 1 år

Sedan blev det ljusblåsning!

171027 - InoS 1 år

171027 - InoS 1 år

Något som dokumenterades väldigt friskt. Som det ska vara, vi är ju ändå influencers.

171027 - InoS 1 år

Sedan glömde jag ta en enda bild tills det bara var en handfull personer kvar och Jackie höll på städa undan glasen. Så kan det gå när man har roligt.

171027 - InoS 1 år

Jeanette och Maryem passade på att ta en bild i dekoren som trillat ner och nu istället agerade fotobås.

171027 - InoS 1 år

Tack alla ni som kom och spontant firade vår ettårsdag! Och tack Jackie (och Kurbits) för bubblet! <3

8 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Första augusti

Det är första augusti, första arbetsdagen efter semestern och det regnar. Det låter som något tagen ur en Norén-roman men det är min verklighet denna

Triggerhappy

Det är onsdag, jag sitter på ett tåg till Skinnskatteberg där jag ska föreläsa ikväll och så läser jag om Kenza som blivit anmäld till

Nattfoto

Igår kväll blev jag kär. Jackie tog med mig ut i natten med kameran i högsta hugg och lärde mig konsten i nattfoto. Vi var

Vlog Kvaved

Vlog: Min vardag i Kvaved

Nu har jag bott i Övik och Kvaved i sisådär fem månader och ändå bara vloggat när jag varit iväg på äventyr. Men nu är