Instagram: December i mobilen

 

Jag inledde december prickigt. Och med adventsfika hos Jenny. Jag inväntar otåligt hennes caféöppnande.

 

Jag och Jenny gick på födelsedagskalas hos Anna. Och så fick jag bästa tidiga julklappen (en wake-up-light) av Christian för att vintermörkret inte skulle ta död på mig.

 

Vi hade julfest med jobbet och det bjöds på skumpa vilket alltid är uppskattat.

 

Julen kröp närmare men det blev inte speciellt mycket vintrigare för det. Men vi bakade lussekatter i alla fall.

 

Och så köpte jag en fin liten julklapp till mig själv och hade broderikrig med Ellinor och Erica.

 

Sedan åkte jag hem till Övik en sväng för att fira jul och äta alldeles för många kakor hos mormor.

 

Efter några hektiska dagar åkte jag hem till Stockholm igen och naturen var himla fin och trevlig på vägen.

 

Och så blev jag ännu mer rödhårig och sedan firade jag nyår med de bästa på Nada. Ett rätt bra år, om jag får säga det själv.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

En onsdag i mobilen

Hallå där vänner! Idag är det onsdag fast snart torsdag (klockan är halv tolv) och jag tänkte vi skulle köra en såndär ”superliveblogg” (fast inte

Varför ska du ha ett personligt varumärke?

Varför ska du ha ett personligt varumärke?

Vad är personligt varumärke för något? Vad består det av och varför ska man ha ett? Vill du jobba som influencer eller marknadsföra ditt företag