Puzzi sover på hand

Imorse flyttade Puzzi till katthemmet. Hon jamade och tittade på mig med sina stora, gula ögon när jag gick, undrade nog varför jag övergav henne. Och jodå, jag fällde ett helt gäng tårar. Usch va jobbigt det var. Men jag lever på hoppet att hon kommer få det bra.

Älskade lilla hårboll. Jag kommer sakna dig.

5 svar

  1. Jag hoppas för din och inte minst för hennes skull att hon kommer få det superbra. Det är inte lätt att skiljas från vänner, speciellt inte om det är djur. 🙁 Kram!

  2. Åhh… shit vad jobbigt! Fick en stor klump i magen bara av att tänka på det! (har en sån där hårboll själv)
    Hon kommer få det jättebra!
    Kram på dig!

  3. Usch så jobbigt. Jag skulle nog gråta krokodiltårar om jag var tvungen att skiljas från min hårtuss. Men jag håller med alla andra, hon kommer nog få det jättefint ska du se!
    Styrkekramar!

  4. SOFIA:
    Det hoppas jag med, men jag tror faktiskt att hon kommer få det bra och det känns bra.

    FRU HJELM:
    Ja, då vet du hur det känns. Det är svårt att förklara kärleken till ett djur för någon som inte har dem själv. Kram!

    JANINA:
    Jodå, jag har fällt min beskärda del.. 🙁 Kram!

    MONIKA:
    *kramar tebax*

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Hej Lofsdalen!

Hej bloggen! Jag är i Lofsdalen och njuter av den bästa årstiden – vårvintern! I lördags kväll, efter att jag firat Jennys födelsedag med kallbad,

Det var ett gäng mellandagar

Jag läste någonstans ett citat att mellandagarna, de är de enda dagarna per år då det är okej att göra absolut ingenting. Att bara lata