I dag har jag huvudbonad. Det händer typ aldrig. Jag försöker intala kollegorna att jag har en ny look. Ni vet, sån där hipstercool som har mössa inomhus. På riktigt är det för att mitt hår inte på något sätt vill samarbeta idag. Skvallra inte för någon.

Bra saker med idag:

  • Det snöar som aset men jag har fortfarande inte drattat på arslet. *tvitvi*
  • Jag fick tag på biljetter till Robbie Williams konsert på Ullevi i sommar. Jag ska gå med Hanna som jag inte träffat på två år. Mäkta återförening liksom.
  • I kväll har jag inte mindre än två roliga aktiviteter inbokade. Först nypremiär av Svansjön på Dansens Hus och sedan konsert med Susanne Sundfør på Fasching.
  • Det är fredag! Jag låter den tala för sig själv.

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Vlog: På Bokmässan som FÖRFATTARE!

I år närvarade jag på Bokmässan i egenskap av FÖRFATTARE! Min bok ”Yrke: Influencer” kom ju ut tidigare i år och nu var det dags

Sjutton bilder från februari

Glad söndag! Eller glad och glad. Ska jag vara helt ärlig har jag varit rätt kärv i humöret hela dagen. Högst oklart varför. Kollade så

Tre bra saker med mitt liv

Alltså jag är HELT tagen av alla underbara kommentarer på mitt inlägg om att jag flyttar hem till Övik. Fan va fina ni är!! Jag

Cookieinställningar