080808 – Jippo eller lata?

080808 – Jippo eller lata?

Jag har fortfarande inte denna sommar fått ta det riktigt lugnt och bara slappa. Hela semestern var det aktiviteter till höger och vänster hela tiden, för att inte tala om allt joxande med lägenheten, så att bara ligga i en solstol eller på en brygga och läsa en bok fanns det inte tid för.

Nästa helg hade jag tänkt att ta mig för att bara slappa och åka ner till Borås och hälsa på pappa. Han har precis flyttat och därmed införskaffat en ännu större bakgård i sitt radhus på landet. En ypperlig plats att lata sig, läsa böcker och äta och dricka gott.

Nu visar det sig att årets stora fest för Stockholmarna, Go08, är den fredagen. Så frågan är, jippo eller lata? Just nu lutar det väldigt mycket mot lata. Stockholmare, är ni exalterade över Go08?

2 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Kroppshets

När Sara och Katta var här för några veckor sedan spelade vi in ett avsnitt av Saras podcast ”Träningsglädje Talks” där vi pratade om kroppshets.

Att jobba digitalt – mina bästa verktyg

Världen är konstig just nu. Jag har i stort sett slutat följa nyheterna för jag blir knäpp av alla enorma rubriker och hysterin som är

Stora Influencerpriset Fotograf: Caroline Frankesjö www.carolinefrankesjo.se

Stora Influencerpriset – här är juryn!

Fotograf: Caroline Frankesjö Nu kör vi igen! Äntligen är det dags för 2018 års upplaga av Stora Influencerpriset! Vi i Influencers of Sweden körde ju