Den senaste tiden har jag varit alldeles förfärligt dålig på att ta med mig kameran och när jag har den med så fotar jag typ aldrig! Jag har helt fastnat i Snapchats våld (lalindase) och dokumenterar typ bara där. Jag inser detta lagom till att jag ska sätta mig och blogga och inser att jag inte har några bilder att använda. Så tyvärr får vi hålla tillgodo med mobilbilder for now.

Foto-2015-08-07-15-06-32

Igår såg jag i alla fall ut så här, med nymålade naglar och matchande läppar och färgglad var jag med.

Foto-2015-08-07-19-03-52

Efter en 2,5 timmes lång workshop med en kund mötte jag upp Siri och vi åkte till Hornstull där vi hamnade på Barbro och åt middag. Vädret var lite underligt så vi hade filtar en stund, vi kunde nämligen inte sitta inne för Leia var med. Vi pratade ikapp oss på jobb och kärlek och sommar och så.

glass

Sedan sa jag ”glass” och Siri sa ”det kommer hända” och så åkte vi till Gamla Stan och köpte glass i en sådan där butik där de gör rån i fönstret. Det var helt galet gott. Ni ser ju min pepp!

Foto-2015-08-07-21-06-44

Vi tog vår glass och promenerade ner till bryggan vid Kornhamnstorg. Och Stockholm var sådär vackert som bara Stockholm kan.

Foto-2015-08-07-21-02-53 Foto-2015-08-07-21-03-00 Foto-2015-08-07-21-03-01

Puss!

Foto-2015-08-07-21-11-44

Och till den här utsikten promenerade vi till Slussen och tog bussen hem. Och det var den fredagen!

6 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Älgens Hus

En dagsutflykt till Älgens hus

Utanför Bjurholm i Västerbotten, ca 6 mil från Umeå, finns en magisk plats. Den heter Älgens Hus och är Sveriges och Europas första älgpark där

RENOVERINGSVLOGG | Vardagsrummet är klart!

Vlogg: Vardagsrummet är klart!

ÄNTLIGEN är vardagsrummet klart! I den här vloggen får du följa med när vi gör en platsbyggd bokhylla (typ), jag får en ny soffa och

When you pay, you pay attention

Det här citatet har blivit min nya ledstjärna när det gäller att ta betalt för mina tjänster. ”When you pay, you pay attention”. Det är