Härom veckan smög jag och Sara iväg till Hornstull för att testa ett nytt coffice, som vi fått tipsat av Flora. Vi hade siktet på Salong 2 som ligger i Bio Rio!

Salong 2 - Bio Rio
Salong 2 - Bio Rio

Där åt jag den här nommiga frukosten med smörgås, yoghurt och müsli och sådan där äppeljuice som verkligen smakar såsom äpplen luktar. Som av en händelse var Flora där samma morgon, hon sitter där bakom Sara i rösa tröja. Hihi, paparazzin liksom. Jag hade kramat på henne innan så inte så himla läskig egentligen.

Salong 2 - Bio Rio
Salong 2 - Bio Rio

Vi satt och jobbade i flera timmar och jag klippte podd och drack en massa kaffe.

Salong 2 - Bio Rio
Salong 2 - Bio Rio

Det är så jädra fint här att man får stora dåndimpen. Mysnivå superhög.

Salong 2 - Bio Rio
Salong 2 - Bio Rio

Älskar menyskyltarna, en sådan skulle man haft hemma med en massa sköna citat.

Salong 2 - Bio Rio

Det var nästan tomt halva dagen och sedan kom Robyn och fikade och hade jättehöga Buffaloskor på sig (hon sitter där vid dörren) och det var typ dagens bästa kändisspotting. Det och Flora så klart.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Längta och göra i juli

Denna bloggutmaningens andra dag fortsätter jag att inspireras av mina bloggarvänner, denna dag Sara och hennes ”längtans- och göralistor”. På tal om att skapa förutsättningar

Jag flyttar hem

Jag sitter på ännu ett tåg och ser Sverige susa förbi utanför fönstret. Vi passerade precis metropolen Floby. Jag är på väg till Göteborg för

Månadsrecap: April 2023

Välkommen till min födelsedagsmånad – april! April började så klart traditionsenligt med att jag fyllde år – som vanligt den 1:a april! I år bjöd

Cookieinställningar