#bbmeet, bloggcoaching och Social Media Party – min vecka

#bbmeet, bloggcoaching och Social Media Party – min vecka

God måndag hörrni! Hur mår ni? Själv är jag fortfarande lite seg efter helgens bravader. Familjen har varit på besök och så hade jag Thanksgiving/adventskalas i lördags med mina ljuvliga vänner så det har varit fullt upp. Igår sov jag och jobbade om vartannat i soffan, inte många knop gjorda med andra ord.

Men nu är det måndag igen och en vecka full med spännande saker. Ska vi kika på den?

#bbmeet

Måndag » Jag inleder veckan med en mötesmåndag! Jag försöker bli lite bättre på att strukturera upp min tid och har insett att det är mer effektivt med mötesdagar och dagar vid datorn, inte blandat, det blir för flängigt. Denna måndag ska jag bland annat ha ett möte angående webbkurserna jag ska dra igång på Better Bloggers och även träffa ett affiliateföretag och se om vi kan hitta på något ihop.

Tisdag » På tisdag är det dags för #bbmeet med Konsumentverket! Är faktiskt orimligt peppad på detta. Men det är först på kvällen, innan det har jag en bloggcoachingsession och en poddinspelning via Skype.

Onsdag » På onsdag ska jag träffa Sara på Skillnadens Trädgård och både bloggcoacha och podda! Jag träffade Sara när hon började blogga på Land för drygt ett år sedan och vilken resa hon har gjort! Ni ska få höra, hon är så uppstyrd!

Torsdag » På torsdag ska jag lansera en kampanj som jag jobbat för Better Bloggers med ett tag som handlar om att uppmärksamma och motverka smygreklam i bloggar. Är mycket nervös och spänd inför detta!

Fredag » På fredag ska jag på vinlunch med en massa coola, kvinnliga entreprenörer och sedan ska jag förbereda en massa för på lördag…

Lördag » … ska jag närvara på Social Media Party och podda och coacha! Alla detaljer är inte klara än men det ska bli så rackarns kul! Ska du dit?

Söndag » Veckan avslutas med utbildning och Lightroomdagen med Adobe på Oscarsteatern. Det här med att boka Oscarsteatern för att hålla utbildning? Så jädra chefigt.

Ska du göra något spännande i veckan?

Ett svar

  1. Jag är så taggad på att höra rapporten från BBmeeten! Är SÅÅ ledsen att jag inte kan komma, och hoppas på en kortversion sen under kommande bbcon då jag hoppas kunna ta mig till stockholm =)

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Klappa hästmule på lunchen

Det är äntligen februari och årets längsta månad är förbi. Herregud så lång januari var i år. Mörk och isig och en massa ledsna dagar.

133. MINISODE: Är Instagram dött?!

Det är inte direkt någon nyhet att den största “fienden” (som egentligen inte är en fiende men det kan vi prata om en annan gång)

VLOG: Jag gjorde det igen! #fail

Förra veckan var jag i Göteborg och rände på Mediedagarna och Bokmässan och red på en häst. Så här såg det ut! Prenumerera på min

Midsommarvlog 2019

Vlog: Midsommar på Ulvön

Här kommer även min vlog från midsommarhelgen, hoppas du tycker om den! Glöm inte att gå in och prenumerera på min YouTube-kanal om du inte