Fem Plus size-favoriter: Holly & Whyte från Lindex

Fem Plus size-favoriter: Holly & Whyte från Lindex

Fem Favoriter: Holly & Whyte

Rutig klänning // Randig kavaj // Randig klänning // Vita byxor // Blå regnjacka

Så jäkla pepp på detta preppiga denna måndag!

Lindex introducerade förra veckan ett helt nytt storlekssortiment på sin Holly & Whyte-kollektion – från och med nu finns stora delar av kollektionen nämligen upp till storlek 52!

Jag älskar att de inte här bara lägger till plagg till sin plus size-kollektion utan faktiskt gör det jag önskat hela tiden – de gör existerande delar av sortimentet i hela storleksspannet, 34-52!

Heja Lindex, mer sånt!

4 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Semesterns tredje vecka

Tre veckor av semestern har gått. Två kvar. Och den här lilla molande paniken över att inte vara tillräckligt utvilad börjar smyga sig på mig.

En tisdag i skogen. I solen. På skidor.

Gårdagen började kanske inte på topp. Jag poddade med Alex, som vanligt på tisdagsmornar, och inte nog med det – jag fick också ett litet

Vad ska man tro på?

Innan sommaren var jag på begravning. Det var min mammas farbror som gått bort efter en längre tids sjukdom så dödsfallet var inte oväntat. Jag