En liten uppdatering ur livet

En liten uppdatering ur livet

Alldeles för få timmar på dygnet. Försöker fortfarande komma ikapp med allt material från Julia Tour l'Europe samtidigt som jag försöker ha ett socialt liv. Ikväll ska jag dessutom skriva en recension av ”Duplicity” till The Fan Carpet och försökaförsöka uppdatera bloggen med allt som hänt den senaste veckan.

Men först blir det bio med Jenny i Sickla. Det blir ”He's just not that into you” som har den urbota korkade svenska titeln ”Dumpa honom”. Eftersom boken är lite av en bibel för mig ska det bli väldigt intressant att se hur den blir översatt till film. Men med manusförfattare från SATC vid spakarna så har jag rätt höga förväntingar på smart dialog.

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Halva vecka 21 i 13 bilder

Härom dagen kikade vi ju på första halvan av förra veckan, då jag var i Göteborg och pratade på ”Världens farligaste möte”. Idag tänkte jag

Yrke: Influencer

Mitt bokomslag!

Detta inlägg är en del av ett reklamsamarbete med Blank Page och ”Yrke: Influencer” Hörrni. Idag är en helt galet spännande dag. För idag går min bok

En ovälkommen överraskning

Glad fredag! Det regnar i Eldsmark och jag sitter framför datorn och läser bloggar, just nu snöat in på Krickelins och insuper renoveringsinspiration och inredning.

Vecka 43 | Årsstämma och årsdag

Jag känner att jag skjuter upp mitt liv. Väntar på att jag magiskt ska få fler timmar per dygn eller självdisciplin nog att göra mer