Suget efter våfflor är snart oemotståndligt!

Suget efter våfflor är snart oemotståndligt!

Idag är det våffeldagen. Det är också Emmas, Evas och Sarah Jessica Parkers födelsedag! Grattis flickor! 🙂

Jag har inget våffeljärn. Detta försvårar mitt enorma sug efter våfflor med ungefär 200%. C är helt övertygad att vi har ett våffeljärn, men trots intensiva spaningar i köksskåparna så ser vi inget resultat av densamma. Vilket innebär att vi måste köpa ett våffeljärn. Nu. Och jordgubbssylt.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Vlogg: en helt vanlig vlogg

En helt vanlig vlogg från några vanliga dagar i livet. Jag går till optikern och upptäcker att jag har ett äggformat öga, kör en klassisk

Vecka 46 | Föreläsarmaraton och Övik

Vecka 46 började i ett ångestmoln, sprintade förbi halva Sverige i ett tåg och avslutade i mammas trygga soffa. <3 Ögonblick från veckan som gått:

En lanseringslördag

Vilka galna dagar det har varit!  I lördags lanserade jag ju Social Brand Lab och körde mitt första LIVE webinar. Och vilken uppslutning! Ni var