För att vara bland människor jag känt i ungefär fem minuter så känner jag mig väldigt hemma. Ett oskrivet blad, en ny tid. Så mycket hjärta.

Det kanske bara är en parentes eller så kanske det är livslånga vänskaper som påbörjats, men just nu spelar det mindre roll. Just nu är jag här, mitt i livet, det är sommar och jag mår bra.

Helgen har gått i skrattets tecken. Vi har kramats och ätit sill med gräddfil och gräslök och dansat på soffor och druckit dagens och pussats och brottats som fjortisar och blåst såpbubblor och skrattat tills vi gråtit och då har vi skrattat lite till. Lite så här såg det ut.

Ingen midsommar utan sommarblommor. Inga under kudden dock.

Christian.

Jessica.

Tjärlek.

Jenny.

Jag och Fredrik.

Lights.

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

I motljus och dimma

Foto: Katarina Wohlfart | Redigering: Linda Hörnfeldt ”ÄLGAR!! STANNA!!” Efter en lång dag av utflyktande vid Höga Kusten var vi runt 22 på kvällen i

Ögeltjärnsberget

Minivandring till Ögeltjärnsberget

Om du vill avnjuta skog och natur och en makalös utsikt i Höga Kusten men inte nödvändigtvis vandra jättelångt eller anstränga sig supermycket så har

Klämdag

Så här spenderar vi Valborg i den här pälsbarnsfamiljen. Kramar kameror, tittar på Madam Secretary (har en hel säsong kvar så håll ut!) och återhämtar