Jag trotsade ihållande huvudvärk igår och begav mig till Söder för att möta upp Anka för lite Indiskt på Tantra. Jag hade aldrig varit på restaurangen förut och trots mysig inredning så går jag nog till Shanti istället i fortsättningen. Maten var inget att hurra för och i lokalen satt totalt fyra personer. Inklusive vi. Lite halvkasst med ambiance med andra ord. Det här att sitta på golvet och äta, visst, mysfaktor hög men aj ont och avdomnade lemmar efter ett tag.

Efter middagen gick vi till Babylon på Medis och tog ett glas vin med Ankas vänner. Det blev prat om Berlin, New York, smycken och framtid. Och jag som inte är så van än vid det här med läppstift så blev det mer än lovligt kladd på glasen.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Linda

Producera eller reagera

Foto: Jacqueline Wester Hej vänner! Hur mår ni idag? Hörrni, jag har tänkt på en sak. Eller, jag har tänkt på rätt många saker, det

Att coacha en deltagare i årets Robinson

Hanna är en av deltagarna i årets Robinson! Och en av mina coachingklienter! Hanna mailade mig i oktober förra året på jakt efter en coach.

Saga Becker Våra Tungor Smakar Våld

Våra tungor smakar våld och en stund i New York

När jag var i Stockholm sist hade jag också turen att få närvara på Saga Beckers bokreleasefest av hennes debutroman ”Våra tungor smakar våld” (annonslänk).