Det låter som förstoppning. Prorastikrera?

Det låter som förstoppning. Prorastikrera?

Men oj då sicken modeblogg det blev här idag! Oh well, jag kan väl inte förneka det längre, det ligger en liten modebloggare (eller rättare sagt shoppingbloggare, för vad vet jag om mode, egentligen) i mig och pyser. Det är den där tjejen som drar storlek 36 och faktiskt kan ha alla kläder hon trånar efter.

Hemma igen efter jobbet och har ont i huvudet. Tinad kyckling ligger och väntar och undrar vad för spännande maträtt den kommer bli idag. Det lutar åt wok.

I övrigt så borde jag ju plugga. Har fått uppgiften som ska in nästa tisdag och även om den kändes simpel på papper så kommer jag garanterat att sitta där på måndag kväll och slita mitt hår i förtvivlan. Så det kan ju vara en tanke att börja nu. Typ. Helst.

Pro..pork..prrrokrastinera hette det visst.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Nyhetsmorgon

Datasaker på nyhetsmorgon

Hej hörrni! Imorse var en spännande morgon (och en tidig sådan) – jag var nämligen med på Nyhetsmorgon och pratade om min bok – ”Yrke:

Några tankar om utmattning

Den senaste tiden har jag sovit väldigt mycket. Snittat kanske 10-11 timmar per natt, vaknat vid åtta, jobbat lite från mobilen men sedan somnat om

Jack på Sommarhemmet

Sommarhemmet

När julisommaren precis kickat igång, närmare bestämt den tredje, åkte jag och Maricel ut till Sommarhemmet. Sommarhemmet är en ljuvlig gård från 1922 som drivs