Tillbaka till livet, någorlunda iaf, är jag idag. Jobbet kallar och Sofia ska åka hem till Nypan. Jag tror jag får ta det lite lugnt i veckan, kanske bara jobba halvtid eller något, jag är livrädd för att trilla tillbaka i skiten igen. Hoppas det är okej med de goa brudarna på Bianco.

Jag kan inte direkt påstå att jag varit en duktig viktväktare i helgen, men nu blir det stenhårt till vägningen på torsdag. Här ska tränas, ätas vattenmelon och räknas points så det sprutar ur öronen!

3 svar

  1. Halvtid låter sunt, man ska skynda långsamt! :o) Åh vattenmelon låter gott, det har jag bara ätit en gång i sommar! Det ska jag nog köpa på mig på vägen till jobbet…om jag orkar det vill säga, annars köper jag det imorgon! =)

  2. Åh men det är jag också, har alltid varit och kommer alltid att kämpa med det! Alla tre låter himla gott, man får passa på att njuta nu under sommaren! :o) Det gäller att passa på när frukt och grönt är som godast!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Tre bra saker med mitt liv

Alltså jag är HELT tagen av alla underbara kommentarer på mitt inlägg om att jag flyttar hem till Övik. Fan va fina ni är!! Jag

Jag har byggt en odlingshylla!

Jag har byggt något! Med mina egna två händer! Jag har inget växthus (kanske nästa års husinvestering?) så den här tiden på året är det

Nu åker vi!

Jag är ju inte en planerare, som du vet. Detta kan dock leda till lite oväntade händelser, som att man lägger rivning av ett innertak samma vecka som man ska påbörja sin lansering och sedan blir det så att man sitter och jobbar i ett kontor täckt av byggdamm.