Nu händer det. Nu släpps den.

Nu händer det. Nu släpps den.

LISTAN Frukost Silver

Jag darrar liksom i hela kroppen. Idag händer det. Idag släpps den. Boken som jag jobbat med de senaste månaderna. Listan av Robert Kviby. Mitt första, riktiga PR-uppdrag som Pingvin. Jag är så stolt och pirrig och nervös hur det ska gå och hoppas att jag gjort allt jag kunnat för att göra förlaget nöjda och stolta.

I morse gick jag på RobertKviby.Se och laddade ner boken till min iPad. Och bläddrade och läste lite medan jag åt frukost. Och så har Jannike skrivit om den, och Linda ska ha en tävling. Och en massa fina människor hjälper till att skriva och sprida. Så himla coolt och lärorikt att få vara med om det här.

Jag är så tacksam över mitt liv just nu. Och Silver med. Även fast hon ger mig sin allra drygaste look.

PS. Måste köpa riktig kaffekokare. Pga snabbkaffe only gets you so far.

4 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

På besök hos Snickarglädjen

I början av mars, innan Covid-19 kom och vände hela världen upp och ner, åkte jag från Göteborg mot Stockholm och hoppade av i Herrljunga.

10K och fem timmar dagsljus

Glad måndag kära vänner! Klockan är halv ett och solen har knappt gått upp idag. Och jag har knappt varit ute, måste ge mig ut

OS-simning och företagande – samma lika?

Jag är egentligen inte så sportintresserad men har haft OS på i bakgrunden lite från och till i veckan. Kollat in främst sådana lite mindre

Ett stort beslut med hopp om fotfäste

Vi kämpar alla med samma demoner, med samma känslor av otillräcklighet och osäkerhet. Vi vill alla älska, bli älskade, känna oss behövda och fylla ett