091021-004

Idag kom ännu ett paket från NetonNet. Fjärrkontroll nummer tre. Och – trumvirvel – den här gången funkade den! Halleluja! Så nu har jag plöjt lite Gossip Girl och The Hills. Silver sover bredvid. Hon ser så lugn och fridfull ut. Själv höll jag på få ett sammanbrott för att jag stressade upp mig själv när jag lagade mat.

Pastan är färdig. Är pastan färdig?? Hur i helvete gick det till, inget annat är ju klart! Ahh, ahhh! Satan, nu brände jag mig! Tomat. Lök. Fan, nu skar jag mig! Ahh, aaaahhhh!

Typ så. Men nu ska jag dricka te. Och ta ett chillpill.

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Skicka mig listan!

10 anledningar att jobba med influencers

Jag får ofta frågan ”vad är grejen med influencers”, en fråga som både företag som vill jobba med influencers – men även influencers som vill

Min favoritklänning alla kategorier!

Ni vet hur man säger att ”hittar du ett plagg du älskar, köp det i alla färger”?

Så känner jag för den här klänningen. 

Och jag har en faslig tur för den FINNS i en massa olika varianter.

Göteborgstips! Herbarium i Palmhuset

När jag var i Göteborg förra veckan passade jag på att slinka in till Trädgårdsföreningen och Palmhuset! Kan du förstå att jag, som ändå bodde