Låg på soffan med ett öga halvsovandes och det andra på ”Die Hard – Hämningslöst”. Inte ens Brucey kan komma undan med att lite nonchigt, machomässigt gnälla på huvudvärk när hela han är täckt i blod och han sitter på en tickande bomb och väntar spänt på att sprängas i luften. ”Yippie-kay-yay Mother F**ker”.

Snart klart med blå/vitt halsduken. Det blir till att rapido-sticka lite på söndag för imorrn är det kalas på en massa olika håll. Först ett lite mer ”vuxet” kalas hos C's kusin och sedan födelsedagskalas hos polarna i Götet. Vad i hela friden tar man på sig som passar båda tillfällena? Oh boy, det blir helgens utmaning.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Bland myggen i Dalarnas skogar

Där i början av juni tog jag bilen och åkte iväg på äventyr. Målet var Dalarnas djupaste skogar i närheten av Rättvik. Där skulle jag

Vloggvecka Dag 2: Hur fan gör man?!

Vloggveckans andra dag är här och det är ett jädra gnäll. Är det här med vloggvecka för mig eller kommer jag bara bli en stressboll?