Fredagsshopping

Friday 21 May, 2010 @ 11:34 pm |

Efter jobbet idag lyxade jag till det med en tur till Nacka Forum där jag bara strosade omkring i lugn och ro, provade några plagg och tafsade lite drömmande på några andra. På Indiska plockade jag på mig en dignande hög av färgsprakande kreationer in i provrummet och en av dem fick följa med mig hem. En långklänning såklart, vad annars? Eventuellt åker den på redan imorgon, jag ska prova den här hemma med skor och smycken så får vi se om den blir en keeper.

På tal om smycken så hittade jag också på Indiska vad som väntas bli sommarens mest använda halsband. Jag som har mycket enfärgade kläder, det här halsbandet blir ju en helt lysande färgklick till dessa. Bokstavligt talat.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Arkiverad i Blandade Ytligheter,Mode och Shopping

Taggat: , ,

2 kommentarer

Kommentar från Madde

Friday 21 May , 2010 @ 11:38 pm

Vilka läckra färger!

[Reply]

Kommentar från Katta Kvack

Saturday 22 May , 2010 @ 11:52 am

Ser underbart ut. Jag har lite svårt att vänja mig vid att ha på mig en maxiklänning. Tror jag måste ha en till med lite mindre tyg kring höfterna också.

[Reply]

Säg nått snelt!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hej och välkommen till La Linda

Det är jag som är La Linda och det här är min lekplats. Jag är thirtysomething och norrlänning från Örnsköldsvik. Bor i Stockholm. Kattkvinna. Webbnörd på heltid. Älskar New York och livet. Och nätkärlek. Och vanlig kärlek. Och julmust. Eller påskmust. Twittrar som @La_Lindas och återfinns på linda@lindah.net.

php wp_footer();