131010_goodbadweird

Hot MOJO alltså. Igår. Yoga i 38 graders värme. Och jag som svettas som en gris vid vanlig träning, jag badade i svett. Gled runt på mattan och var vig som ett kylskåp och allmänt svimfärdig. Men oj som det känns idag. Jag underskattar alltid yoga.

Efter två dagars morgonträning tog jag lite sovmorgon i morse och kravlade inte ur sängen förrän klockan sju. Piffade mig för en gångs skull eftersom jag ska plåtas i kväll till min nya sajt och förmodligen till min krönika som kommer i Veckorevyn i december.

Och den andra bilden. Den är ett exceptionellt bidrag till temat #14daysoffilm som jag dragit igång på Stockholms filmfestivals Facebook och Instagram för att peppa inför programsläppet. Varje dag fram till den 22:a uppmanar vi våra följare (följ!) att ta bilder inspirerad av titlar på filmer som tidigare visats på festivalen. Häng med! Dagens bild är inspirerad av ”The Good, The Bad, The Weird”. Jag älskar mina kollegor.

#14daysoffilm

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Hej vågkluck! Jag har saknat dig!

Bara för en vecka sedan gick det inte att gå här för snön var fortfarande så djup. Nu är den nästan borta. Så i förmiddags

Bebisälgar och luddiga horn

För fem år sedan besökte jag för första gången Älgens Hus i Bjurholm i Västerbotten och sedan dess har jag tänkt många gånger på att

On top of the world

En snabb incheckning från Åre och fjälltoppar i dimma och skidåkning och en fantastisk Winter Workation! Jag är här tillsammans med 30 av Influencers of