Jag inleder det här inlägget med att ta lite i trä och kasta lite salt över axeln. Inte för att jag är vidskeplig men better safe than sorry liksom.

Ibland så tycker jag att det är lite bortkastat med perfekt syn på någon som är så tjusig i glajjor som jag. Jag skulle göra en alldeles utmärkt brillorm.

Men nu är det ju inte jag som behöver ny brillz utan det är syrrans ögon som behöver lite assistans. Och självklart passar jag på att sno åt mig bågarna och modella lite. Och så får ni avnjuta resultatet. Varsågod. Om det är någon som himla gärna vill köpa de översta från Vasuma till mig så är det såklart okej.

Minns ni förra gången jag lekte brillorm? Det var en fin dag.

2 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

En blygsam gästrumsmakeover

Välkommen in i gästrummet! Det här rummet ligger ovanför köket och har varit lite av ett ”ställ-all-skit-som-inte-får-plats-nånstans”-rummet sedan jag flyttade in i huset för 1,5

VLOG: Följ med på julmarknad och fest!

Hej kompis! Hoppas allt är bra med dig. Själv har jag på sistone sprungit runt på julmarknader och nu börjar julfeelingen infinna sig. Sågat ner

Första veckan av 2020

Nyårsafton kom och gick och helt plötsligt var vi inne i ett helt nytt decennium och jag visste inte riktigt var jag skulle ta vägen.

Clubhouse: vad, varför och hur?

Det är frågan på allas läppar just nu – vad är Clubhouse? Det nya sociala mediet har tagit Sverige med storm de senaste veckorna och