Idag var jag och fyllde i min tatuering. En passande dag. Idag har jag behövt mitt mod lite extra. Jag har varit väldigt förvirrad och inte hittat ut, inte hittat mina verktyg som ska få mig att tänka klart.

Hur gör ni när ni hamnar i den där dimman? I den nedåtgående spiralen? Har ni några knep för att komma tillbaka i rätt riktning igen?

4 svar

  1. Rutiner, rutiner, rutiner. Och skippa allt vad alkohol heter. Blev glad när jag läste ovan att du gått upp på morgonen fast det var tungt och sen blev dagen bättre. Det är precis den effekten som fasta rutiner har på mig. Kram på dig!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

En titt in i mitt nya hus!

TACK för alla hurrarop och grattis på inlägget om att jag köpt hus! Det känns helt sjukt och jag kan fortfarande inte riktigt fatta att

Rödhårig

En höstig förändring

Jag har färgat håret!  ”Riktigt jävla rött” var direktivet jag gav till min fantastiska frisör Sofia när jag slog mig ner i stolen i tisdags.

LindaHornfeldt.SE

Min nya sajt är live!

Inlägget innehåller reklam ÅH som jag kämpat de senaste veckorna! Men nu är den äntligen live – min nya sajt – lindahornfeldt.se! Ett bra tag