Det är lite synd att fler och fler inlägg i den här bloggen hamnar under fliken ”Klagomuren”. Men det har väl blivit så. Jag sparar det glada och käcka till glambloggen på jobbet och kvar blir bara det onda i magen och det jobbiga och inte så intressanta. Jag vet inte riktigt hur jag ska göra. Om jag ska fortsätta klaga eller bara helt enkelt blogga på jobbet. Det känns lite trist samtidigt eftersom den här bloggen varit igång sedan Jesus var nyfödd. Men sedan jag flydde från ”Lindisen” och tog bort mig själv från Google så ekar det lite här omkring. Är det nån kvar?

Ta tillbaka Lindisen och komma ut ur garderoben? Lägga ner och bara glamblogga? Eller fortsätta som nu, med lite extra ont i magen?

10 svar

  1. Nej! Inte bara glamblogga! Du vet ju hur dålig koll jag har på allt det där och jag varken orkar eller vill sätta mig in i allt. Jag läser här varje dag och du skulle bara vååååga lägga ner den här bloggen. *morr* Kramar!

  2. ERICA:
    Känns skönt att veta! Jag vet faktiskt inte själv vad jag känner än..

    LINA:
    Ojoj, okej! 😉

    LINDA:
    Dålig koll? Du är ju glam som bara den!

    LINDA L:
    Så sant, så sant. Kram!

    MARIA R:
    Skönt att höra, för den riktiga Linda känns mest bara som bitchLinda.. 😉

  3. Det är OK att klaga. Man måste få klaga, för att kunna se det andra bra och positiva och kunna uppskatta det mer. Jag hoppas du inte stänger ner bloggen, som du säger den har funnits sedan Jesus födelse. Och Jesus är inte död, än. :)Kram

  4. Stay!! Är så härligt att läsa en vanliga människas liv istället för 95% modebloggar skrivna av 15 åringar som gillar mode, alkohol och små hundar. Livet handlar om mycket mer än yta och stundtals är faktiskt inte livet så himla underbart!

  5. MAJA:
    Näe, men han är VÄLDIGT gammal! 😉 Tack söt!

    ALENA:
    Tack, näe, man kanske ska uppskatta att man kan skriva om annat än fluff med. *kram*

    INGIS:
    Du har rätt, jag vet, men jag vill ju inte skrämma bort er! 😉 Du e söt, tack vännen!

  6. Klaga på du! Det här är väl din ventilationsplats, om det inte passar oss som läser så, synd då! Så småningom vänder det, kanske snabbare om du får ur dig allt?! Men lägg inte ner, vi skulle sakna dig för mycket då.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Söndagsskogspromenad

Hallå vänner och god söndag på er! På söndagar går jag och Leia i skogen. Det är en tradition som väldigt sällan tummas på så

Julafton med Leia

Have yourself a merry little Christmas

GOD JUL! Jag hoppas att du haft en fin julafton med familj och vänner (eller på något annat sätt, så länge du är nöjd!), själv

Sista veckan i april.

God tisdag vänner! Det är första tisdagen i maj och jag kan fortfarande inte riktigt fatta det. Har det gått FYRA månader av det här

En alldeles speciell lördagsmorgon.

Idag är en alldeles speciell lördagsmorgon. För idag släpps Social Brand Lab, onlinekursen som jag arbetat som en liten iller med det senaste halvåret. Jag