130909_01

 

Hej måndag!

Jag är helt mosig i huvudet och hade tänkt gå på konsert och se Mirjam Bryant på Kägelbanan i kväll men tröttheten riskerar att släpa hem mig till soffan istället. Mest ville jag bara visa upp den fina koftan jag köpte på Monki i helgen samt det faktum att jag är uppe och lever efter förkylningen som nästan tog död på mig.

Ta-da!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Helgen då sommaren kom

Hej måndag! Hej juni! I helgen kom verkligen sommaren till Eldsmark! Över 20 grader (upp mot 25!) och strålande sol och jag som inte gillar

Min midsommarafton

Hej bloggen! Det är varmt nu. Jättevarmt. Igår var det 35 grader i skuggan enligt termometern på verandan men enligt klart.se och Instagram skulle det

Influencers of Sweden ETT ÅR!!

Och vilket är det har varit alltså. Vi kikar tillbaka lite på det tycker jag. Tack till Mimmi som hjälpte till att klippa ihop detta!