Var hos min underbara läkare idag och fick prata ut lite. Det är så mycket som har bidragit till mitt lilla breakdown i helgen och nu fick jag verkligen ut allt till någon som kan dra samman trådarna. Jag fick även recept på en ny medicin som tydligen även kan hjälpa med mitt viktproblem. ”Den har visat positiva resultat på dem som haft problem med tröstätning. Man kan tom gå NER i vikt av dem!” JIPPI! De kommer jag knapra som godis istället! Vikten känns faktiskt som den enda som jag faktiskt KAN kontrollera nu. Det är praktiskt, det är påtagligt, det är inte som allt det som snurrar i huvudet.

Så nu är jag sjukskriven resten av veckan och ska på den tiden försöka få världen att snurra lite mindre och försöka räkna ut vilket väderstreck som är framåt.

Nu ska här lagas mummamat till stackars C som satt ute i bilen och sov under de 80 minuter jag var inne på vårdcentralen. Sedan ska det intas en dos av ”Bachelor”-final. Jag håller på Krisily men trooor att det blir Sarah B. C håller med. HAN har faktiskt följt det med den här gången. Men säg det inte högt. *tihi*

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Tillskott i familjen!

Jag har inte haft en kattunge sedan 2008 när Silver kom till mig (ääälskar att jag har bloggen för att kunna länka till sånt här!!).

3,2,1….

Äntligen!

Det nya året är igång med besked och äntligen får jag igen lägga fokus på det jag tycker är roligast i min business – att hänga LIVE med er, ljuvliga människor!

Det krävs inte så mycket

Det är lördag i början av oktober. Efter vad som känns som en evighet av regn och gråttgråttgrått visar sig solen äntligen och termometern ligger

Skicka mig listan!

10 anledningar att jobba med influencers

Jag får ofta frågan ”vad är grejen med influencers”, en fråga som både företag som vill jobba med influencers – men även influencers som vill