Pastell makes the world go round.

Pastell makes the world go round.

Foto-2014-10-20-09-34-05 purplehair01 Foto-2014-10-20-09-33-58

Pastelligt och lila med nyanser av grått. Jag kunde inte blivit mer nöjd om jag betalat planerade 2000 spänn för det hos frisör. Men istället inhandlade jag Revlons Color Creme och gick lös på barret i söndags. Nu känner jag mig lite old Hollywood, lite Dita von Teese och lite In the Frow. Och himla snygg.

Do you likey?

4 svar

  1. Skitsnyggt!! Har själv tänkt pröva på lite färggladare hår med hjälp av just revlon color creme. Hur gjorde du för att få det så jämt? Använde du hela tuben eller räckte det med en liten klutt?

    P.S. Älskar din blooogg du är som en liten superhero för mitt tjockis-självförtroende, haha

    1. Tacktacktack! 🙂 Det är inte jättejämt. 😉 Det är lite lilagrått på vissa ställen och lite mer jättelila på andra ställen, men jag gillar det, känns lite slingigt! Jag använde hela tuben (vet dock inte om det egentligen behövdes). Var jätteenkelt och gick snabbt!

      Och tack igen! Heja tjockissjälvförtroenden!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Årets Landsbyggare

Hur hamnade jag här egentligen?

I år har jag och Alexandra poddat i hela fyra år. 155 avsnitt har det blivit av ”Vad fan håller jag på med?!” och en

VLOG: 25 loppisar på 5 timmar

En onsdag i Norrland då man åker på loppisrunda i Gideå och klämmer in 25 loppisar på 5 timmar. Det går men det innebär en

Tillägg till teamet

Att jobba med bra människor är ovärderligt. Det är inget nytt. Och att hitta sådana människor när man har saftiga löner att erbjuda är kanske

Fixarfredag

Hej och välkommen till i fredags! Just denna fredagen var inte den bästa i mannaminne eftersom Leia och jag varit inne på akuten på natten