När jag la upp bilderna från torsdagens bleckan igår så insåg jag att jag har ju glömt att lägga upp bilder från förra veckans tillställning. Och som officiell inofficiell bleckanbloggare så är det ju faktiskt lite av min plikt. People are counting on me! Och så. Ni vet.

Så här såg det ut i alla fall förra torsdagen. Ur iPhonen sett.

Det var härligt att se ett gäng helt nya ansikten och några nygamla som inte hälsat på på ett tag. Vi tar på riktigt upp i stort sett hela uteserveringen.

Sanna målade mina naglar och n00b-trion Rosita, Johanna och Henrik var, well, n00bs. Men fina såna.

Sanna, Christian och Martin. Och sedan hade Martin och Fredrik någon slags skäggvurmning. Jag är inte negativt inställd till sådant.

Och sedan blev det klassfoto! Hela dysfunktionella familjen. Fint.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Lofoten

Vykort från Lofoten

Hej bloggen! Jag är i Lofoten! I Lofoten? På Lofoten? Oklart. Jag är i alla fall i norra Norge, ovanför Polcirkeln, i midnattssolens land. Just

120. Den otypiska influencern med Sara Bäckmo

Odlingsdrottningen Sara Bäckmo var sist med i podden 2016, innan böckerna, innan sommarpratet, innan TV-serien och innan hennes business boomade! Det här avsnittet av We

Be inte om ursäkt för att du säljer

”Du skickar ALDELES för många mejl! Det känns spammigt och oseriöst! Det är för mycket! Jag VAR intresserad men känner nu att det nog inte