161209 - Robin Delselius med Flora

Igår styrde jag kosan mot det här caféet på Renstiernas gata på Söder. Jag har gått förbi här tusen gånger men aldrig lagt märke till det här caféet. Eller så är det nyöppnat, jag har inte riktigt koll. Det heter i alla fall Robin Delselius och är himlarns mysigt.

161209 - Robin Delselius med Flora

Jag gick dit för jag hade fikadejt med den här fina personen – Flora!

161209 - Robin Delselius med Flora

161209 - Robin Delselius med Flora

Jag åt lunch och hon drack kaffe och så pratade vi bloggeri och jobberi och onani – inga konstigheter. Hon är himla klipsk och rolig och härlig, den där Flora.

161209 - Robin Delselius med Flora

Och sedan gick hon hem och vilade – hon är inte riktigt kry stackarn – och jag satt kvar och åt lussekatt och jobbade lite innan det blev #uberaw på Kungsholmen. En alldeles lagom fredag.

PS. Alla bilder som Flora inte är med på har hon tagit. 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Promenad ut till ön

I slutet av mars, när isen fortfarande var en halvmeter tjock men solen börjat värma, åkte jag ut till Hornön för att ta en promenad

Rödvinbärssaft

Rödvinbärssaft

Jag har gjort saft! Alltså jag känner mig så huslig så jag går av! Jag har alltså (med experthjälp av min käre mor) gjort rödvinbärssaft