Den där när PA bar Jessica över halva Söder.

Den där när PA bar Jessica över halva Söder.

Vissa kvällar blir ju tokigare än andra. Igår mötte jag upp Jessica på ett ödsligt Söder för att äta middag och prata ikapp oss. Vi hamnade på Bauer med deras galet goda 90210-rulle, edamamebönor och ett glas vitt.

Efter maten gick vi vidare för en öl och efter ett tag mötte PA upp oss och kvällen löpte på med hetsiga diskussioner om relationer, återvinning och TV-avgift. När det sedan var dags att gå vidare ville Jessica ta en taxi men PA tyckte det var struntprat och erbjöd istället sig själv som transportmedel.

Således bar alltså PA Jessica över halva Söder. Olika bärvarianter testades men båda var rörande överens om att axlarna var den vinnande positionen.

Det är sånt här som händer när man umgås med mina vänner. Tokigt, knasigt och alldeles underbart.

Och ja, det är klart att det finns på film. Enjoy!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Göteborgssnö

Det snöar i Göteborg! Jag har precis kommit tillbaka efter en supermysig AW med ett gäng InoS-medlemmar och så efter det tog jag och Leia

Vad ska man tro på?

Innan sommaren var jag på begravning. Det var min mammas farbror som gått bort efter en längre tids sjukdom så dödsfallet var inte oväntat. Jag

Har jag inte lyckats?

När jag precis hade dragit igång mitt företag på heltid för snart 10 år sedan hängde jag mycket i Stockholms startupvärld. Lite oklart hur jag